11 клас

Абітурієнту 2015 СмайликиПам'ятка  абітурієнту

Сайт Дніпропетровського центру оцінювання якості освіти

 Корисне посилання ЗНО 2015

Рівень стандарта.

Для тих, хто хоче знати більшеСмайлики

Органічні речовини

Ознайомтесь з цікавими фактами з життя О.М.Бутлерова
Згадайте правила номенклатури органічних речовин.
перейди за посиланням Смайлики
Під час утворення молекул з ковалентним полярним зв’язком у деяких атомів відбувається характерне явище, яке називають гібридизацією електронних орбіталей — перетворення електронних орбіталей різного виду (s, р)1 на однакові за формою та енергією гібридні орбіталі.



sp3-гібридизація — змішування одної s та трьох p-орбіталей
Утворюється чотири гібридні орбіталі, які спрямовані в просторі до вершин тетраедра



sp2-гібридизація — змішування одної sта двох p-орбіталей
Утворюється три гібридні орбіталі, які розміщуються в одній площині під кутом 120°. Одна негібридизована р-орбіталь розміщується перпендикулярно до цієї площини


sp-гібридизація — змішування одної та одної р-орбіталі
Утворюються дві гібридні орбіталі, які розміщуються під кутом 180° по одній лінії. Дві негібридизовані р-орбіталі розміщуються перпендикулярно одна до одної та до цієї осі


Органічні речовини в живій природі

Загальнонаукові й філософські погляди на єдність матеріального світу, науково-природничу картину світу стали підґрунтям для розгляду органічних речовин за рівнями структурної організації. На даний момент розрізняють трирівневу структуру організації речовин. Рівні дістали назви: атомний, молекулярний і полімерний. В біологічній науці виокремили ще один рівень – клітинний.

Природні джерела органічних речовин.


 Видалення плям

Створи  власний рецепт мила СмайликиСкористайся МИЛЬНИМ КАЛЬКУЛЯТОРОМ
Жири, масла
1. На виріб покласти шматочок білої бавовняної тканини або складений у кілька разів фільтрувальний папір, а забруднену ділянку тканини протерти зі зворотного боку круговими рухами (від периферії до центру) ватою, змоченою в бензині.
2. Протерти забруднену ділянку тканини ватою, і змоченою теплим розчином суміші нашатирного спирту (водного розчину амоніаку з масовою часткою розчиненої речовини 10%) і мийного засобу (одна чайна ложка на півсклянки теплої води). Потім виріб пропрасувати через чисту білу тканину.
3. Забруднену ділянку на шовковій тканині занурити на 5-10 хв у розчин, що складається з половини столової ложки нашатирного спирту, столової ложки гліцеролу й столової ложки води. Потім виріб промити в теплій воді.
Кров
Не видаляти пляму гарячою водою, оскільки така вода закріплює забруднення! Випрати забруднену ділянку тканини в холодній воді, а потім у теплій (не вище 40 °С), користуючись універсальним мийним засобом або засобом із добавлянням ферментів.
Чай
1. Протерти забруднену ділянку ватою, змоче¬ною в суміші з 2 чайних ложок гліцеролу й половини чайної ложки нашатирного спирту.
2. Обробити пляму, якщо вона свіжа, крутим окропом.
3. Для виведення застарілої плями використати розчин щавлевої (оксалатної) кислоти (2-3 г на склянку води): теплим розчином змочити пляму, а коли вона зникне, ретельно промити водою.
Какао
1. Тканину з плямою натягнути на глибоку тарілку або миску й поливати пляму холодною водою, у якій розбавлено небагато мила чи мийного засобу.
2. Застарілу пляму протерти теплим гліцеролом, потім промити водою.
Кава 
 1. Пляму намилити, злегка випрати, потім помістити в окріп і кип’ятити до зникнення плями.
2. Застарілу пляму змочити та протерти суміш¬шю з 1 чайної ложки гліцеролу, 1 чайної лож¬ки води та декількох крапель нашатирного спирту, після зникнення плями промити гарячою водою.
Парафін
Покласти на забруднену ділянку тканини з обох боків кілька шарів промокального паперу й пропрасувати гарячою праскою — папір вбере розплавлений парафін.
Трава (зелень)
1. Плями на бавовняних, льняних і шовкових тканинах витримати в гарячій воді з додаванням кухонної солі (1 столова ложка на 1 склянку води); якщо сліди залишилися, випрати виріб з милом.
2. Якщо речі ще підлягають пранню, протерти пляму розчином кухонної солі, а потім спиртом.
3. Застарілу пляму на бавовняних і льняних тканинах обробити гарячим розчином щавлевої (оксолатної) кислоти (1 чайна ложка на 0,5 л гарячої води), потім річ ретельно пропо¬лоскати водою.
Іржа
1. Ділянку забрудненої тканини (льняної, бавовняної або шерстяної) покласти в емальований таз із розбавленим оцтом (2 столові ложки на 1 склянку води) і підігріти до 80-90 °С. Потім тканину промити в теплій воді, у яку додати нашатирний спирт (1 столова ложка на 2 л води).
2. З кольорових тканин краще всього виводити іржу лимонною кислотою.
3. Найпростіший спосіб позбутися плям іржі — за допомогою шматочка лимона. Загорнути його в марлю, прикласти до плями й провести кілька разі з протилежного боку тканини га¬рячою праскою. Цей спосіб застосовують для всіх видів тканин.
Фрукти, ягоди
Тканину з плямою розтягнути над тарілкою (мискою) і поливати окропом, доки пляма не зникне.
Косметичні засоби
1. Протерти пляму теплим гліцеролом або спиртом.
2. Обробити ділянку з плямою уайт-спіритом або бензином, «ореол» змити розбавленим оцтом чи теплим гліцеролом, а потім промити водою.

1 коментар :

Радомир Эра сказав...

Якщо у вас були фінансові проблеми, то вам пора посміхнутися. Вам потрібно лише зв’язатися з містером Бенджаміном із сумою, яку ви хочете позичити, і терміном платежу, який вам підходить, і ви отримаєте кредит протягом трьох робочих днів. Я просто в шостий раз виграв позику в 700 тисяч доларів на термін 180 місяців з можливістю виплати до закінчення терміну придатності. Містер Бенджамін допомагає мені з позикою. Зв’яжіться з ним, і ви побачите, що він дуже чесна людина з хорошим серцем. Його електронний лист lfdsloans@outlook.com, а його номер телефону WhatApp: + 1-989-394- 3740

Печенька с предсказанием

Печенька с предсказанием